Breadcrumbs

Strona głównaDZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy oraz dostaje się  kilogramy słodyczy. W szkole Podstawowej w Wadlewie Dzień Dziecka świętowaliśmy 7 czerwca i rozpoczął się on od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączyli się jak zwykle rodzice naszych uczniów. Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Jak co roku dzieci mogły korzystać do woli z dmuchańców, waty cukrowej oraz lodów. Radość była ogromna. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

 
DZIEŃ MATKI PDF Drukuj Email

Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 29 maja. Również uczniowie oddziału przedszkolnego chcieli uczcić to piękne święto w sposób szczególny, dlatego zaprosili swoje mamy do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, upominki, kwiaty i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Po występach był słodki poczęstunek. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze mam. Myślę, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci jak i ich mam.

 
WYCIECZKA ROWEROWA PDF Drukuj Email

Dnia 13 czerwca 2019r. pojechaliśmy na wycieczkę rowerową. W tej wycieczce uczestniczyła klasa V wraz z wychowawcą p. Anną Prudło oraz p. Angeliką Barańską. Spod szkoły wyjechaliśmy około 8.30. Wszyscy jechaliśmy w zgranej kolumnie rowerowej. Po drodze podziwialiśmy piękno natury, min. bociana czarnego, którego spotkaliśmy przejeżdżając przez Depczyk. Na postój zatrzymaliśmy się w Podstole. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, każdy odstawił swój rower i zaczęliśmy rozpalać ognisko. Każdy mógł sobie ubiec kiełbasę, również nie obyło się bez wygłupów i zabaw. Po zjedzeniu kiełbasek i naładowaniu energii, wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły

 
W HOŁDZIE... PDF Drukuj Email

„W hołdzie Janowi Pawłowi II”

 

W naszej szkole odbył się konkurs poetycki „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Wzięli
w nim udział uczniowie klas V – VIII. Kunsztem literackim pochwaliło się 16 uczennic. Wiersze  prezentowały bardzo dobry poziom przygotowania. Jury konkursowe postanowiło przyznać I miejsce dla Sandry Borowiec i Marty Parteki (klasa VIII), II miejsce przypadło w udziale Dominice Sadurskiej (klasa VIII), III miejsce zdobyła Marta Błaszczyk (klasa VI), a zasłużone wyróżnienie otrzymała Dominika Góra (klasa V). Nagrody zostały im wręczone na zakończenie roku szkolnego.

 

 

 

 

„Jan Paweł II naszym patronem szkoły”

 

W dniu 12 czerwca 2019r. o godzinie 9:00 odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszemu nowemu patronowi – Janowi Pawłowi II.

Swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie klasy VIII, VI
i V. Zostały przypomniane wszystkie ważne wydarzenia z życia papieża w prezentacjach multimedialnych, pięknej poezji. Przypomnieliśmy pieśni, które kochał Karol Wojtyła (m. in. „Barkę”). Nasi wykonawcy spisali się świetnie, co zauważyli p. Dyrektor Grażyna Babska i gość zaproszony ks. proboszcz Bogusław Karbownik. Nad całością uroczystości czuwali nauczyciele p. Barbara Rutka, Urszula Tłoczek, Aleksandra Jacoń, Magdalena Sysio i p. Mateusz Cieślak.

 

 

 

„ Rożne drogi do wolności”

 

W dniu 26 kwietnia br. zbiegły się u nas dwa wydarzenia tj. akademia poświęcona Żołnierzom Wyklętym i Katyńskiej tragedii oraz 216 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie w scenkach rodzajowych w sposób bardzo wymowny i czytelny oddali dramatyczny realizm tamtego czasu. Widowisku towarzyszyły przepiękne wiersze, znakomicie dobrane do całości oraz pieśni patriotyczne - te stare i te nowe, które wspólnie śpiewaliśmy.

To świetna lekcja historii dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Dopełnieniem występu było wspólne zaśpiewanie hymnu naszej szkoły z biało-czerwonymi chorągiewkami, które pojawiły się na widowni.

 

Cała aranżacja została przygotowana pod patronatem nauczycieli: p. Barbary Rutki, Urszuli Tłoczek i Anny Prudło.

BARBARA RUTKA

 
WYNIKI KANGURA MATEMATYCZNEGO 2019 PDF Drukuj EmailMiło nam poinformować, że w tegorocznej edycji „Kangura Matematycznego” wyróżnienia otrzymali:

· Amelia Rózga – uczennica kl.V

· Natalia Stępień – uczennica kl.V

· Patrycja Moczkowska– uczennica kl.V

· Angelika Sadurska – uczennica kl. VII

· Sandra Borowiec – uczennica kl. VIII

Dobre wyniki uzyskali: Gabrysia Radomiak – uczennica kl. II, Artur Kociołek – uczeń kl.IV,Natalia Gonera – uczennica kl. VI, Adam Świerczyński –uczeń kl.VI, Dominika Sadurska – uczennica kl. VIII.

GRATULUJEMYAnna Prudło

 

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

Strona 2 z 45
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki