Breadcrumbs

Strona główna HistoriaWYCIECZKA DO KRAKOWA PDF Drukuj Email

11 czerwca uczniowie klas I - IV brali udział w wycieczce do Krakowa. Zwiedzili Stare Miasto (Sukiennice, Kościół Mariacki, Rynek), Wawel (Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Dzwon Urban, Kaplicę Zygmuntowską) oraz Smoczą Jamę. Opiekunami byli: Pani Agnieszka Malinowska (kierownik wycieczki), Pani Urszula Zasępa, Pani Jolanta Drogosz oraz Pan Krzysztof Urban.

Wycieczka była bardzo udana, dzieci chętnie zwiedzały zabytki Krakowa i radosne wróciły do domu.

 
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI PDF Drukuj Email

Już wkrótce wakacje, na które z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami. W trakcie spotkania policjanci przeprowadzili pogadankę z dziećmi  na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku (w domu, w lesie, nad wodą i na wsi). Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas jazdy na rowerze. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantami  uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

 
WARSZTATY PLASTYCZNE PDF Drukuj Email

13 czerwca klasa IV wzięła udział w warsztatach

decoupage, które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Wadlewie. Pod okiem pani instruktor uczniowie wykonali pięknie zdobione pudełka, które możemy podziwia na zdjęciu.

 
CERAMILANDIA PDF Drukuj Email

W dniu 17.05.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do „Ceramilandii" w Lutomiersku –  krainy nauki, zabawy i rozrywki. Na początku zostaliśmy zaproszeni do Parku Rozrywki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji, m. in.  zjeżdżalnia Dżungla z torem przeszkód, dmuchany zamek Kredka, trampolina, labirynt rurowisko, połykacz Krokodyl, kolejka Orient Express. Po zakończonej zabawie i posiłku udaliśmy się na warsztaty ceramiczne, które składały się z dwóch części – dydaktycznej i praktycznej. Najpierw zapoznani zostaliśmy z pokazem pełnego procesu wytwarzania wyrobów ceramicznych oraz sposobami formowania produktów, wypalania ceramiki, jak również rodzajami i technikami dekoracji. Następnie zwiedziliśmy przepiękną wystawę ceramiki i dowiedzieliśmy się, jakie może być jej zastosowanie w przemyśle, domu i sztuce. Potem przeszliśmy do sali, w której  przedszkolaki pod kierunkiem instruktora dekorowały gotowe produkty ceramiczne, które zabrały ze sobą do domu. Dzieci bardzo szczęśliwe i zadowolone, pełne wrażeń i wspomnień wróciły do przedszkola. Wycieczka była wspaniała.

 
W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI PDF Drukuj Email

Dnia 28 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Bełchatowa na spektakl teatralny pt.:„W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Duduś” z Łodzi. W spektaklu wzięły udział malutkie skrzaty, wesolutkie smerfy, ubogie krasnoludki, króliczki pełne trwogi, złośliwy trolSzczerbol, zła czarownica Złośnica oraz niedźwiadek Miodojadek. Wartkiej akcji towarzyszyły błyskotliwe i zabawne dialogi. Doskonale znani bohaterowie bajki wzbudzali żywiołowe emocje wśród dzieci. Przedstawienie podobało się wszystkim, gdyż każdy uczestnik mógł w nim brać czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę, prosząc o pomoc, rady, wskazówki i podpowiedzi. Dzieci czuły, że bez ich pomocy główny bohater nie pokonałby przeciwności losu. Widowisko teatralne było bardzo wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny zespół aktorów wprowadziły małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Następnie wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

Strona 1 z 28
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki