Breadcrumbs

Strona główna HistoriaDZIEŃ KOBIET PDF Drukuj Email

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z Oddziału przedszkolnego składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

 
KARNAWAŁ PDF Drukuj Email

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Wadlewie to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W poniedziałek 05.03. oraz we wtorek 06.03. br. w naszej szkole odbyły się wielkie bale karnawałowe. W tych dniach  już od rana  w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, strażaka, Spidermana, tygryska,…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  Wspólnie z dziećmi przebrały się również Panie nauczycielki. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i ” krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wielką atrakcją dla dzieci były zabawy z kolorowymi balonami i liczne konkursy, w których wszyscy wzięli bardzo chętnie udział. Dla starszych dzieci odbył się konkurs na najlepszego przebierańca i tak w klasach I – IV wyróżniliśmy: Antoninę Seferynowicz, Antoniego Pietrasa, oraz Oskara Wypycha. W klasach V – VIII: Michalinę Pietras, Dawida Branickiego   i Bartosza Krajdę. Gratulujemy tym uczniom pomysłowości.

 
Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA PDF Drukuj Email

Kolejna akcja charytatywna organizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu zakończyła się sukcesem. W grudniu w naszej szkole zbierano produkty higieny osobistej, artykuły szkolne oraz słodycze dla Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki pomocy uczniów i rodziców zebrano sporą ilość w/w produktów. W środę 6.02.201r. nasi wolontariusze wraz   z p. Angeliką Barańską odwiedzili Dom Dziecka i osobiście wręczyli zebrane prezenty wychowankom placówki. Spotkanie miało bardzo radosny charakter.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!

 
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY PDF Drukuj Email

W naszej szkole w lutym odbył się spektakl profilaktyczny promujący zdrowy styl odżywiania się. Jak co roku zawitała do nas Grupa T-Toruń, która w spektaklu poruszyła problem zdrowego trybu życia. Mówiono w nim o codziennych niebezpieczeństwach -przestrzeganiu, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz uczyć jak ważne jest dbanie o higienę. Widowisko to, to zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Jednak wbrew pozorom to nie te same bajki, które opowiadamy dzieciom przed snem. Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończyła się happy endem. Wszystkie bajki odbiegały od oryginału, a kończyły się śmiesznym i zaskakującym morałem. Dzieci były bardzo zainteresowane i zaintrygowane przebiegiem całego spektaklu.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
21 stycznia 2019r. w Oddziale przedszkolnym zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie.
Dzieci przygotowały dla nich pod okiem wychowawczyni p. Angeliki Barańskiej przedstawienie pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane filiżanki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

Strona 1 z 22
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki