Breadcrumbs

Strona głównaWigilie klasowe PDF Drukuj Email

21 i 22 grudnia odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe. Miały one niezwykle uroczysty i wzruszający chrakter. Uczniowie i ich rodzice przygotowali z tej okazji smaczne poczęstunki. Odbyło się tradycyjne łamanie opłatkiem, składanie życzeń i śpiewanie kolęd.

 
Wycieczka na lodowisko PDF Drukuj Email

21 grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami p. K.Chałaśkiewicz, p. M.Cieślakiem i p. M.Jamką wybrali się na lodowisko do Bełchatowa. Wyjazd był bardzo udany. Po lodowych "akrobacjach" wszyscy zmęczeni, ale niezwykle zadowleni powrócili na zajęcia.

 
Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie... PDF Drukuj Email

18 grudnia odbyła się w naszej szkole kolejna audycja muzyczna pt."Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie..." Tym razem teamtem przewodnim były kolędy i pastorałki. Oprócz wspólnego kolędowania nasi uczniowie wzięli udział w kilku konkursach, w których mogli zaprezentować swoje muzyczne i taneczne możliwości. Ten mini koncert wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świąt.

 
Wieniec adwentowy PDF Drukuj Email

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy (na konkurs zgłoszono 36 prac). Wszystkie wieńce zostały niezwykle starannie przygotowane, więc wybór był niezwykle trudny.Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach:

Klasy I-III

Daniel Krakowski (kl. III) - I miejsce

Kamila Gajda (kl. II) - II miejsce

Agata Śpionek (kl. II)- III miejsce

Klasy IV- VI

Marcel Wlazło (kl. IV)- I miejsce

Angelika Lis (kl. VI)- II miejsce

Anna Kociołek (kl. VI)- III miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

 

W Szkole Podstawowej w Wadlewie została wprowadzona w życie procedura dotycząca czystości głów uczniów naszej placówki.  4 grudnia pielęgniarka szkolna (za zgodą rodziców i opiekunów prawnych), przeprowadziła badanie czystości włosów oraz skóry głowy. Niestety u kilkorga z uczniów wystąpiły przypadki "zanieczyszczenia". W związku z powyższym proszę wszystkich rodziców i opiekunów o bardzo poważne potraktowanie tej informacji i sprawdzanie na bieżąco stanu czystości głów u Państwa dzieci. Zaleca się również podjęcie jak najszybszych i skutecznych działań (wyczesywanie włosów oraz używanie specjalnych płynów, nie tylko szamponów) w przypadku wystąpienia problemu.

Pragnę przypomnieć, że szkoła jest instytucją wspomagającą wychowanie dziecka, ale nigdy w całości nie zastąpi rodzica, na którym spoczywa rodzicielski obowiązek dbania o własne dziecko.

Po 7 - 10 dniach zostanie przeprowadzone badanie kontrolne.

Szkoła podejmie kroki wspomagające w przypadku ewentualnych ponownych trudności. Udzielimy rodzicom dzieci  potrzebnego wsparcia, kierując ich do ośrodka pomocy społecznej. W przypadkach skrajnych, dyrektor szkoły zmuszony będzie przedsięwziąć bardziej radykalne kroki, mające na celu wzmożenie nadzoru, do kuratoryjnego włącznie, nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców.

 

DYREKTOR SZKOŁY

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

Strona 40 z 44
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki